Dobry efekt z suplementacją

uprawianie sportu sprawia im radość, co z punktu widzenia osoby, która sportu nie uprawa może wydawać się dziwne. Jednak reakcja i odczucia sportowców jest całkiem uzasadniona. Wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfin do

Dobry efekt z suplementacją Przyswajalne białka są niezbędne w treningu. Zaleca się używać wraz z innymi odżywkami, aby osiągnąć najlepszy efekt treningu.

Wpływ ćwiczeń na psychikę

Wielu sportowców twierdzi, ze uprawianie sportu sprawia im radość, co z punktu widzenia osoby, która sportu nie uprawa może wydawać się dziwne. Jednak reakcja i odczucia sportowców jest całkiem uzasadniona.

Wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfin do mózgu, stąd uczucie szczęścia i ogólnej poprawy nastroju. Dlatego też osoby regularnie ćwiczące maja lepsze i zdrowsze podejście do stresu, a depresja rzadko ich dosięga. Ćwiczenia mają wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne.


Wikipedia i odżywki po treningu - czym są?

Po wysiłku należy przyjmować węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym (węglowodany szybko przyswajalne - cukry proste). Ich stosowanie uzupełnia starty glikogenu mięśniowego. Niedostateczne uzupełnienie diety aminokwasami czy węglowodanami może w krótkim czasie doprowadzić do katabolizmu mięśni, co prowadzi do zaniku masy mięśniowej.

Ogólnie przyjętą zasadą jest, że bezpośrednio po treningu przyjąć należy odpowiednio dużą dawkę węglowodanów (od 50g do nawet 150g), szybko wchłanialnego białka w postaci izolatu lub hydrolizatu białka serwatkowego (od 25g do 45g) oraz kreatynę (od 5g do 10g). Osoby ćwiczące wyjątkowo ciężko powinny także przyjmować porcję aminokwasów rozgałęzionych BCAA lub glutaminy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)


O Stretching'u

Stretching (ang. rozciąganie) - zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne "ćwiczenia" łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji. Polega na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez następne kilkadziesiąt sekund. Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni (nie wolno przekraczać progu bólu). Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana forma rehabilitacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stretching



© 2019 http://galanteria.waw.pl/