Jak trenować z dobrym efektem?

mTrening personalny to świetna okazja, aby poznać nowe metody ćwiczenia, ułożyć program treningowy oraz, w wielu przypadkach, również dietę. Co prawda na początku cena za godzinę z trenerem może być nieco odstraszająca to mimo wsz

Jak trenować z dobrym efektem? Warto jest szukać oficjalnych dystrybutorów konkretnych suplementów. Umożliwia to zagwarantować wysoką jakość produktu jego niską cenę. Świetnym przykładem jest .

O trenerze personalnym

Trening personalny to świetna okazja, aby poznać nowe metody ćwiczenia, ułożyć program treningowy oraz, w wielu przypadkach, również dietę. Co prawda na początku cena za godzinę z trenerem może być nieco odstraszająca to mimo wszystko są to porady kogoś kto nad tematem rozwoju ludzkiego ciała w trakcie treningu poświęcił sporą część swojego życia.

Dobry trener ułoży nam plan dopasowany do naszych wymagań i potrzeb, z uwzględnieniem konstrukcji i możliwości naszego ciała. W trakcie takiego treningu możemy również skorzystać z okazji do podyskutowania o sprawach związanych z aktywnością fizyczną, przez co sami wychodzimy mądrzejsi. Z każdym kolejnym treningiem nasza własna wiedza również będzie się poszerzać.


Energia w postaci węglowodanów

Węglowodany stanowią najważniejszy składnik diety, ponieważ są podstawowym źródłem energii dla pracujących mięśni. Sportowcy stale narażeni są na niedobory tych składników, co powoduje spadek wydolności i zmęczenie. Podstawą jest założenie, że po zaspokojeniu zapotrzebowania organizmu człowieka na białko i tłuszcz, pozostałe potrzeby energetyczne zostaną pokryte przez węglowodany.

Oprócz funkcji energetycznej, węglowodany spełniają ważną rolę w organizmie. Dostateczna ilość sacharydów w pożywieniu jest niezbędnym warunkiem prawidłowych przemian tłuszczów i białek. Czynnikiem, który może zakłócić przebieg przemian węglowodanowych i tym samym tłuszczu i białka jest nadmiar tiaminy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zapotrzebowanie_energetyczne_dla_sportowców


Nadmierny wysiłek. Zobacz jakie są tego konsekwencje

Podczas wysiłku organizm zużywa dużo energii, spalając związki wysokoenergetyczne, takie jak glukoza i tłuszcze. Jeśli zapotrzebowanie na energię jest większe niż możliwości dostarczania tlenu i usuwania dwutlenku węgla z organizmu, znaczna część energii jest uzyskiwana w procesach beztlenowych (fermentacja mleczanowa). Dawniej uważało się, że prowadzi to do zakwasów, jednak według aktualnej wiedzy zakwasy spowodowane są bolesnymi mikrourazami mięśni.

Drugą konsekwencją może być spadek poziomu glukozy we krwi do niebezpiecznie niskich poziomów, co może prowadzić do śpiączki lub nawet śmierci.

Podczas wysiłku wydziela też bardzo dużo ciepła. Może to prowadzić do przegrzania się organizmu. Żeby się ochłodzić, organizm wydziela pot, razem z którym traci wodę i sole mineralne, w związku z czym kolejną konsekwencją może być dehydratacja (głębokie odwodnienie organizmu). Uzupełnianie samej wody jest jednak niewystarczające, i w przypadku bardzo silnego pocenia i spożywania jedynie płynów (które zwykle nie zawierają żadnych soli, jedynie wodę i ewentualnie cukier) może dojść do hiponatremii, czyli zbyt niskiego poziomu sodu we krwi. Wszystkie te problemy mogą prowadzić nawet do śmierci.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsekwencje_nadmiernego_wysiłku



© 2019 http://galanteria.waw.pl/