Kilka ciekawostek o badaniach

). Pierwszy prawdziwie giętki endoskop wprowadzili w roku 1932 Rudolf Schindler (1888-1968) i Georg Wolf (1873-1938). W roku 1940 Bruce Kenamore wyprodukował endoskopowe kleszcze biopsyjne do pobierania materiału do badań histopat

Kilka ciekawostek o badaniach

zimnym źródłem światła czyli silną żarówką

Mimo tego endoskopia rozwijała się i zaczęto wprowadzać nie będące już sztywnymi rurami, a posiadające pewną giętkość (dzięki przegubom). Pierwszy prawdziwie giętki endoskop wprowadzili w roku 1932 Rudolf Schindler (1888-1968) i Georg Wolf (1873-1938). W roku 1940 Bruce Kenamore wyprodukował endoskopowe kleszcze biopsyjne do pobierania materiału do badań histopatologicznych. Opisane endoskopy opierały się na systemie soczewek i źródle światła w końcówce aparatu. Ograniczało to w znacznym stopniu giętkość aparatu i zakres możliwych badań. W maju 1957 Basil Hirschowitz na spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Gastroskopowego w Colorado Springs przedstawił endoskop zbudowany z włókien światłowodowych z tzw. zimnym źródłem światła czyli silną żarówką położoną poza aparatem, której światło przewodzone było do obiektu badanego także poprzez światłowody. Otworzyła się nowa era endoskopii. Następnym krokiem było wprowadzenie w latach 90. XX w. videoendoskopów, gdzie rezygnuje się ze światłowodów na rzecz miniaturowej kamery CCD, umieszczanej na wprowadzanym do pacjenta końcu endoskopu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia


Badanie zaś pozwalające na obejrzenie migdałów

W trakcie badania monitoruje się saturację (pulsoksymetria) i w przypadkach spadków saturacji dodatkowo podaje się tlen. W trakcie badania bronchoskopowego musi być zapewniony sprzęt do resuscytacji.

Do obejrzenia jamy nosowo-gardłowej używa się także fiberoskopu. Badanie zaś, pozwalające na obejrzenie migdałów, języczka, jamy nosowej i gardłowej, nazywane jest fiberoskopią. Do jego wykonania nie jest potrzebne znieczulenie, gdyż jest bezbolesne i proste. Sonda, kalibru minimalnie większego od wkładu do długopisu, wprowadzana jest przez nos.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia


Endoskopy posiadające dobre opinie

Wszyscy lekarze chcą korzystać z dobrej jakości endoskopów. Zdają sobie sprawę z tego, że jakość posiadanych przez nich narzędzi wykorzystywanych podczas przeprowadzania badań medycznych jest bardzo ważna. Dlatego prawie każdy lekarz, który jest zadowolony z posiadanego przez siebie endoskopu stara się polecać innym lekarzom dokonanie jego zakupu. Takie dobrej jakości endoskopy rzeczywiście dobrze się sprzedają i szybko znikają z rynku. Są więc stale produkowane i wypuszczane do sprzedaży. Trzeba przyznać, że lekarze przeprowadzający badania przy użyciu endoskopów przez dłuższy okres czasu wiedzą już bardzo dobrze, które endoskopy są najczęściej polecane i posiadają najlepsze opinie. Pozwala im to kupować jedynie dobrej jakości endoskopy.



© 2019 http://galanteria.waw.pl/