Zakupy młodej mamy

okarmu, a wówczas trzeba podawać dziecku mleko w butelce. Takie podawanie mleka dziecku jest również bardzo wygodne w momencie, kiedy matka dziecka pracuje w różnych miejscach i musi zabierać ze sobą dziecko do pracy i tam go karm

Zakupy młodej mamy

Karmienie niemowlęcia butelką

Każde niemowlę może być karmione zarówno piersią, jak i butelką. Zdarza się, że niemowlę nie potrafi spokojnie spożywać mleka lub matce brakuje pokarmu, a wówczas trzeba podawać dziecku mleko w butelce. Takie podawanie mleka dziecku jest również bardzo wygodne w momencie, kiedy matka dziecka pracuje w różnych miejscach i musi zabierać ze sobą dziecko do pracy i tam go karmić.

Na szczęście buteleczki dla niemowląt sprzedawane są w sklepach dla dzieci oraz w aptekach, drogeriach i sklepach samoobsługowych. Korzystanie z takich buteleczek pozwala na przygotowanie dla dziecka bardzo smacznego posiłku, który będzie stanowiło mleko z odżywczymi dodatkami. Dzięki temu niemowlę będzie na pewno dużo chętniej spożywało codzienne posiłki.


Butelka antykolkowa w Wikipedii

Butelka antykolkowa - rodzaj butelki służącej do karmienia niemowląt, charakteryzujący się specjalną budową, zmniejszającą ryzyko wystąpienia kolki niemowlęcej u dzieci.

Butelka antykolkowa posiada charakterystyczną budowę, która sprawia, że pęcherzyki powietrza zawarte w podawanych płynach, są odprowadzane przed dostaniem się do przewodu pokarmowego niemowlęcia, a w ten sposób eliminuje się jeden z podstawowych czynników odpowiedzialnych za powstawanie kolek. W zależności od zastosowanego systemu, powietrze może być odprowadzane dzięki odpowiedniemu kształtowi butelki i systemowi zaworów w smoczku, albo dzięki specjalnym częściom zapobiegającym tworzeniu się pęcherzyków w butelce. System odpowietrzający dodatkowo usuwa też z butelki próżnię, co ułatwia ssanie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Butelka_antykolkowa


Krótko o smoczku do butelki

Smoczek ? gumowy (lub z tworzywa sztucznego) kapturek z małym otworem na czubku zakładany na butelkę umożliwiający sztuczne karmienie niemowląt. Smoczek funkcjonalnie zastępuje brodawkę sutkową matki, umożliwiając dziecku ssanie. Smoczki należy przechowywać wygotowane, w zamkniętych naczyniach

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Smoczek_(do_butelki)



© 2019 http://galanteria.waw.pl/